Elementaarne keeleoskus ja ruumis orienteerumine on kohanemise füüsiline tase, kuid huumor on sotsiaalne tase

Vaata TeKo projekti detaile lähemalt Vaata TKHK projekti detaile lähemalt

Erasmus+ programmiga on kutseõppuritel võimalik sooritada praktika välismaal. Nii otsustas Tallinna Teeninduskooli koka eriala vilistlane Anu Ristissaar minna praktikale Hollandisse ja Tartu Kutsehariduskeskuse koka eriala vilistlane Kadri Kalle praktikale Hispaaniasse. Nende kogemuslood said nüüd kaante vahele kogumikus „Õpiränne Euroopasse ja tagasi: Erasmus+ praktikalugude parimad palad” ning nad käisid oma välispraktikatest rääkimas kogumiku esitlusel.

Nii Anu kui Kadri viibisid välispraktikal umbes poolteist kuud ning Kadri kirjeldab oma essees, kuidas peab üheks oma suurimaks saavutuseks hüüdnimedega kutsumist: „Võib tunduda veider, aga üheks saavutuseks pean seda, et olime hakanud kokkadega üksteist kutsuma hüüdnimega „cabron(a)”, mis tõlkes tähendab „kaabakas”. Sealses kultuurikontekstis on see tavaline sõprade vaheline hüüdnimi ning märk omaksvõtust. Elementaarne keeleoskus ja ruumis orienteerumine on kohanemise füüsiline tase, kuid huumor on sotsiaalne tase.”

Anu esseest leiab suurepärase ülevaate sellest, kuidas kokahakatised 31°C käes köögis asju nägema hakkavad: „Külmiku ning sügavkülmiku külastused on päeva tipphetked; ahjuukse ees töötamine või selle avamine võrdub jaanipäeval üle lõkke hüppamisega — kukud sisse ja tunned põrgukuuma; grilli taga töötava kolleegiga nii naljalt ei lõõbi — kannatused on niigi laes; kui keegi sind kogemata külmkambrisse lukustab, otsustad mitte kohe karjuma pista.”

Loe pikemalt Anu ja Kadri kogemustest Erasmuse blogis SIIN.